Patakrevitalizációs munkáink

Hogy mi is az a patakrevitalizáció, hosszan lehetne mesélni róla. A Blog-rovatban a cikk végén lévő linkek egy olyan cikksorozatomhoz vezetnek, melyeben el is kezdtem körbejárni a témakört, módszertani részletek említése nélkül. Lesz majd olyan cikk is, de összességében inkább „A könyvet” kellene már összeállítani. Addig is most lássuk azt, hogy mit tettünk, tehettünk a patakok életre keltése mentén az utóbbi 20 évben.

Cikk folytatása

„Tanösvényeink”

1998-tól három évig abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy friss tanári diplomával a híres Váci Ártéri Tanösvényen dolgozhattam. Társaimmal csoportokat vezettünk, vezető- és foglalkoztatófüzetet szerkesztettünk. A RENATUR 2001. évi megalapítása után egyfajta szenvedély lett a tanösvények tervezése: biológiai-földrajz szakos tanárként, környezetvédőként, mondhatni, adja magát, hogy a Természetben történő ismeretszerzést így is segítsük. A címben szereplő idézőjel annak szól, hogy az eltelt 20 évben közel vagy húsz tanösvényt terveztünk, önállóan, vagy másokkal közösen, és, nyilván a közös projekteket is egy kicsit magunkénak érezzük.

Cikk folytatása

Revitalizáció versus revitalizáció 3.: A „rekreációs-revitalizáció”

Az utóbbi években ez az irányzat olyan mértékűvé és egyeduralkodóvá nőtte ki magát, hogy komolyan veszélyezteti egyáltalán az ökológiai revitalizációs projektek indulását is!

A cikksorozat első részében a szintén nem revitalizációs célú „mederrekonstrukcióról”, a második részében a vízminőségről, mint revitalizációról volt szó. Ezúttal a rekreációs célú „revitalizációról” írok.

Cikk folytatása

Revitalizáció versus revitalizáció 2.: A vízminőség kérdése

A cikksorozat előző részében arról írtam, hogy a műszaki célú mederrendezés, mederrekonstrukció nem revitalizáció.

Szó volt arról is, hogy ahol szükséges, be kell, be lehet avatkozni, de ezt a szükségességet és a beavatkozás módját csak pataki élőhelyekhez, a patak mentén zajló dinamikához értő személlyel közös vizsgálat alapján lehet megítélni. Ehhez a védelmi jellegű, inkább „természetközeli szabályozásnak” nevezhető megoldáshoz a cikksorozat első részében pár támpontot adtam. A revitalizáció az, amikor az élőhelyi feltételeket javítjuk, s ezt a célt egyébként, a vízminőség javítása is, kétségtelenül elősegíti, de a vízminőség javítása önmagában nem „a” revitalizáció.

Cikk folytatása

Szolgáltatásaink


Jelenleg 14 szolgáltatásunk érhető el. Folyamatosan dolgozunk tevékenységi körünk bővítésén, így lehet, hogy fél év múlva újabb szakterületen tudunk Önnek segíteni! Az egyes szolgáltatásokra kattintva rövid leírásokat talál, mely segíti a tájékozódást!

Referenciák


Referenciáink magukért beszélnek. 18 év munkáinak gyűjteménye olvasható ide kattintva!

Blog


Nagyon sok szép munkánk van, melyekről érdemes pár gondolatot és képet időről időre megosztani. Tartson velünk, legyen olvasónk!